Масаж - сукупність прийомів механічної і рефлекторної дії на тканини і органи у вигляді розтирання, тиску, вібрації, проведених безпосередньо на поверхні тіла людини як руками, так і спеціальними апаратами через повітряну, водну чи іншу середу з метою досягнення лікувального чи іншого ефекту.

Додатково до механічних впливів, для посилення ефекту, застосовують в першу чергу масажні масла, а також різні ароматичні, запашні масла, лікарські мазі, гелі, інші препарати і температурні впливи (наприклад, кріомасаж). Однак російський класичний масаж фахівці роблять без застосування будь-яких масел і гелів, "на суху".

З перерахованого вище списку фахівці віддають свою перевагу масажним олив, оскільки саме вони являють собою вже готові суміші, створені саме для масажу, і враховують всю специфіку процесу (забезпечують ковзання рук масажиста і певним чином діють на масажованого).

Зовнішні подразнення сприймаються рецепторами шкіри і м'язів, рефлекторними точками, і передаються в центральну нервову систему. Потік імпульсів, залежно від вживаної техніки і прийомів масажу, може стимулювати і підвищувати тонус центральної нервової системи, або, навпаки, надавати на неї загальмовують і розслаблюючий вплив, що позитивно впливає на діяльність всіх фізіологічних систем організму. При цьому грамотне застосування масажних масел певного складу і спрямованості, може як посилювати перераховані вище дії на потрібних ділянках тіла людини, так і знижувати їх. З метою створення такого додаткового ефекту застосовуються масажні масла, що включають в себе натуральні активні компоненти.